Bu Müşavirlik

Hakkımızda

Hakkımızda

BAYRAKÇI Müşavirlik, 1997 yılından beri Muhasebe, Mali Müşavirlik, Bağımsız Denetim, Hukuk, Vergi ve Sosyal Güvenlik Hizmetleri, Dış Ticaret Danışmanlığı, Finansal Danışmanlık, Yatırım ve Teşvik Danışmanlığı alanlarında faaliyet göstermektedir.

Firmamız 1997 yılında, Bursa’da SMMM Yılmaz BAYRAKÇI tarafından kurulmuş olup, yıllar içinde sektöre önemli katkılar yaparak ve uzman kadrosunu genişleterek faaliyetlerini sürdürmüştür. BU Müşavirlik, çalışma alanlarına devamlı olarak yenilerini eklemiş, teknoloji ve çağın gereklerine uygun şekilde büyümesini sürdürmüştür.

BU müşavirlik, 2002 Yılında Mehmet Ufuk BAYRAKCI’ nın yönetim bayrağını devralması ile birlikte sektöründe atılımlarına devam etmiştir. 2015 Yılında Kamu gözetim Kurumundan, Bağımsız Denetçilik Yetkisinin de alınması ile birlikte, sektörde önemli kuruluşların Bağımsız Denetiminde rol alınmaya başlanmıştır.

Mükellef odaklı yaklaşımını kuruluşundan bu yana kaybetmeyen ve bu yaklaşımını geliştirmek için her daim özenli bir gayret içerisinde olan Bayrakçı Müşavirlik, 2014 yılında Av. Beyza BAYRAKÇI’nın da aralarına katılması ile siz değerli mükelleflere ve müvekkillere hukuk alanında da hizmet vermeye başlamıştır.

Globalleşen dünya şartları ile birlikte, Bayrakçı Müşavirliğin uluslararası hukuk ve müşavirlik alanına girmesi kaçınılmazdı. Bir yandan Av.Beyza BAYRAKÇI’nın katılımı diğer yandan 2017 Yılında Dış Ticaret muhasebesi, ithalat, ihracat sektöründe 5 yıllık deneyimli, SMMM İsmail DEĞİRMENCİ’nin de kadroya katılması ile birlikte Bayrakçı Müşavirlik, bu alandaki hizmetlerini güçlü bir şekilde ilgili müşterilere sunulmaya başlandı.

2018 Yılında hizmet yelpazesine son olarak Yatırım, Finans ve Teşvik Danışmanlığı da eklendi. Bu amaçla yine sektörün deneyimli isimler, Bayrakçı müşavirlik bünyesinde istihdam edilmeye ve partner olarak çalışmaya başlamıştır.

Bayrakçı Müşavirlik, Hukuki Danışmanlık ve Bağımsız Denetim; tamamı konularında uzman olan kadrosuyla bireysel ve kurumsal mükellef ve müvekkillerine hem yerel hem de uluslararası iş ve yatırımları açısından Türkçe, İngilizce olarak hizmet vermektedir.

 

MİSYONUMUZ

Çözüm ortağı olduğumuz müşterilerimizin, yerelden globale uzanan yolculuklarında,  Hukuk, Müşavirlik ve Denetim alanlarında, güven esaslı, kaliteli, hızlı ve butik hizmet anlayışıyla yanlarında yer alabilmektir.

VİZYONUMUZ

Küreselleşen dünyada çağın gereklerine sürekli adapte olup, müşterilerle lokal yakınlıkta kalabilmeyi başarırken, ürettiğimiz hizmetlerle hem müşterilerimize hem kendimize değer katarak sektöründe aranılan bir marka olmaktır.

SMMM
SMMMMehmet Ufuk Bayrakçı

1980 yılında Ankara’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. 2000 yılında Uludağ Üniversitesi Kamu yönetimi bölümünden mezun oldu. 2005 yılında, “SMMM” ruhsatını, tek seferde, almaya hak kazandı. 2003-2006 Yılları arasında özel sektörde muhasebe müdürü pozisyonunda çalıştı. 2007 yılından bu yana da mesleki faaliyetlerini kendi ofisinde, bağımsız olarak sürdürmektedir. 2015 yılında “KGK Bağımsız Denetçi” ünvanı almaya hak kazanarak, Bağımsız Denetçi olan Bayrakçı, 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi, Hukuk Fakültesi, Kamu Hukuku Yüksek Lisans Programını tamamladı.  2019 yılında Bilirkişilik sertifikasını alarak, Adalet Bakanlığı Bilirkişilk Daire Başkanlığında Bursa bölgesi yetki alanında “Uzman Bilirkişi” olarak görev yapmaya başladı. 2021 yılında ise sınav ve eğitim süreçlerini başarı ile tamamlayarak yine Adalet Bakanlığı Alternatif Çözümler Daire Başkanlığı bünyesinde “Uzlaştırmacı” unvanı almaya hak kazandı.

2021 yılında, TÜRMOB SÜRGEM (Sürekli Eğitim Merkezi) tarafından yapılan sınav ve mülakat değerlendirmelerini başarı ile geçerek Türkiye çapında “Türmob Sürgem E-eğitici” unvanını almaya hak kazandı.

Bursaspor Kulübü Derneği, Bau Bahçeşehir Üniversitesi Mezunları, BİMED üyesi ve Bursa Tuana Halk Dansları Topluluğu’nda sosyal ve kültürel birçok çalışmalar yapmıştır. Amatör olarak boks ve kayak sporu ile ilgilenmektedir. 2005 yılından bu yana Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubunda aktif üyedir.  İyi derecede İngilizce bilen  Mehmet Ufuk BAYRAKÇI Evli, iki çocuk babasıdır.

Ekibimiz

Yılmaz Bayrakçı

Yılmaz Bayrakçı, 10.09.1974 yılında Eskişehir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisinden mezun olmuştur. 30 yıl boyunca Ziraat Bankası bünyesinde çeşitli illerde Şube Müdürlüğü görevi yapan Yılmaz Bayrakçı, emekli olduktan sonra da SMMM belgesi alarak 1997 yılında Bayrakçı Mali Müşavirliği kurmuştur. Halen kurucumuz ve üstadımız olarak görevine devam etmekte olup bilgi birikimi ve tecrübelerinden her aşamada yararlanılmaktadır.

İsmail Değirmenci

SMMM İsmail Değirmenci, 2008 yılında Muğla Üniversitesi işletme bölümünden mezun olmuş ve 11 yıllık meslek yaşamım boyunca Mali işler sevk idare, destek, yönetim gibi görevlerde tecrübe edinmiş, her konu ve duruma değer katan, hedefler belirleyerek, cesaretle sorumluluk alarak, başarıya ulaştırmıştır. Muhasebe ve mali müşavirlik ile dış ticaret konusundaki bilgi birikimini harmanlayarak sektörün aranılan isimlerinden olmuştur. 2016 yılından bu yana Bayrakçı Müşavirlik bünyesinde mükelleflerimize hizmet vermektedir.

Meltem Cengiz

İlk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamlamış ve 2011 yılında Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi İşletme Yönetimi bölümünden mezun olmuştur ve daha sonra Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümünü bitirmiştir. 5 yıldır BU Müşavirlik bünyesinde Muhasebe Uzmanı olarak çalışmakta ve Mali Müşavirlik sınavlarına hazırlanmaktadır.

Yeşim Tozar

1994 Yılında Bursa’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Bülent Ecevit Üniversitesi Muhasebe ve Vergi uygulamaları bölümünü tamamladıktan sonra Eskişehir Üniversitesi Maliye bölümünü bitirmiştir. Bayrakçı Müşavirlik bünyesinde muhasebe ve ticaret işlemleri sorumlusu olup, 2021 yılında Mali Müşavirlik sınavını kazanmıştır. Mali Müşavir stajyeri olarak halen bünyemizde çalışmaktadır. Mükellef ve müvekkil ilişkilerini geliştirme konusunda da uzmandır

İbrahim Bahadır Güneş

1998 Yılında Niğde’de doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Kayseri’de tamamladı.2021 yılında Uludağ Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi. Hemen ardından öğrenci iken de stajyer olarak çalıştığı, Bayrakçı müşavirlik bünyesine katıldı. Muhasebe ve vergi konusunda kendisini geliştiren, öğrenmeye açık ve mükellef ilişkilerinde kuvvetlidir.

Aygül Sağdıç

1997 Yılında Bursa’da doğdu. İlk ve Orta öğretimini Bursa’da tamamladı. Uludağ Üniversitesi İİBF iktisat bölümü son sınıf öğrencisidir. Halen Bayrakçı müşavirlik bünyesinde Muhasebe ve vergi alanında kendini geliştirerek tam zamanlı çalışmaktadır.

Ayşe Eda Eminağaoğlu Çağlar

1991 yılında Artvin’de doğmuştur. İlk ve ortaöğretimini burada tamamlamıştır. Lise öğretimini Samsun ili Alaçam ilçesi Alaçam Anadolu Lisesinde tamamlamıştır.

Lisans öğrenimi için Uludağ Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde eğitimini başarı ile tamamlamış olup 2020 yılı mart ayından beri Bayrakçı Müşavirlik bünyesinde çalışmaktadır.

İpek Zeybel

22 Mart 1999 tarihinde Çorum’da doğdu. İlk ve ortaöğretimini Çorum’da tamamladı. 2017 yılında Anadolu Öğretmen Lisesi’nden mezun oldu. Devamında ise 2017 yılında başladığı İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi bölümünden 2021 yılında mezun olmuştur.

2017-2019 yılları arasında okumakta olduğu İstanbul Ticaret Üniversite’sinde okul bünyesinde bulunan Tanıtım ve Pazarlama ofisinde asistan olarak çalıştı.  Akabinde 2018 ile 2020 yılları arasında İstanbul Ticaret Üniversitesi Borsa ve Yatırım Ofisinde aktif olarak üyelik yaptı. 2018 yılının kısa bir döneminde NEF İnşaat şirketi pazarlama departmanı ekip üyesi olarak çalıştı. Aynı zamanda üniversite hayatı boyunca Türk Kızılay Kurumu’nda gönüllü olup,  İstanbul Ticaret Üniversite’si bünyesinde bulunan Hukuk Topluluğu, Hukuki Düşünce Topluluğu ve Girişimcilik topluluğunda da üye ve katılımcı olarak devam etmiştir.   Orta düzey İngilizce ve Almanca bilmektedir. 2021 yılından beri Bayrakçı Müşavirlik bünyesinde Stajyer Avukat olarak çalışmaktadır.